logo geras-120-min
Kaip yra suteikiamos paskolos kreditų įstaigose?

Vartotojų mokumo vertinimo įstatyme yra nurodyta, kad suma, kurios reikia padengiant mėnesinius finansinius įsipareigojimus, negali būti didesnė nei 40 % visų žmogaus gaunamų oficialių pajamų. Tuo tarpu atsižvelgiant į tai, kad būsto paskolos mėnesinė grąžinimo įmoka bus didesnė nei vartojamosios paskolos, kurios bendra vertė būtų gerokai mažesnė, labai svarbu turėti kuo mažiau finansinių įsipareigojimų. Kita vertus, tai tikrai nereiškia, kad jei jūs neturėsite jokių finansinių įsipareigojimų, kreditoriai jums sutiks suteikti tokio dydžio paskolą, kad mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka būtų lygi 40 % jūsų gaunamų mėnesinių pajamų. Paprastai kreditoriai stengiasi neviršyti 30 % sumos, kuomet yra sprendžiama apie paskolos dydį ir mėnesines kredito internetu grąžinimo įmokas.

 

Ir net jei jums iš pirmo žvilgsnio tokios sąlygos atrodo nelogiškos, kreditoriai turi būti tikri, kad vartotojui užteks likusių lėšų pragyvenimui. Todėl šokios sąlygos yra adekvačios, atsižvelgiant į tai, kad paprastai žmogus turi ir daug kitų būtinų mėnesių mokėjimų – net jei jie nėra susijęs su paskolomis

Sutaupykite pradiniam įnašui reikalingą pinigų sumą

Jei planuojate kreiptis dėl būsto paskolos, galite būti visiškai tikri, kad jums reikės turėti ir pradinį įnašą. Paprastai jis būna ne mažesnis nei 15 % įsigyjamo nekilnojamojo turto vertės. Tačiau tikrai nereikėtų būti susitelkus tik į minėtus 15 %. Situacija rinkoje keičiasi ir lygiai taip pat vartotojai gali rinktis iš skirtingų nekilnojamojo turto objektų, o tai reiškia, kad neretai gali būti reikalaujama ir gerokai didesnio pradinio įnašo. Dėl šios priežasties reikėtų iš anksto nuspręsti, kokį nekilnojamojo turto objektą jūs esate pasiruošę pirkti, pvz., butą senos statybos daugiabutyje, butą naujos statybos daugiabutyje, kotedžą su pilna arba daline apdaila, nuosavą namą su daline ar pilna apdaila ir t.t. Tuomet galėsite kreiptis į skirtingus kreditorius ir išsiaiškinti, kokio pradinio įnašo jums reikėtų vienu ar kitu atveju.

Be to, nereikėtų baimintis didesnio pradinio įnašo. Kuo didesnį pradinį įnašą jums pavyks sukaupti ruošiantis kreiptis dėl būsto paskolos, tuo mažiau jums teks grąžinti kreditoriams. Visa tai reiškia, kad būsto paskolą jūs galėsite grąžinti ne tik greičiau, tačiau taip pat galėsite sutaupyti ir daugiau lėšų. Todėl jei kreditoriai jums nurodo, kad jūsų pasirinktam būstui įsigyti reikės būti sukaupus 20 % numatyto įsigyti būsto vertės, stenkitės sukaupti bent 5 ar 10 % didesnę sumą. Juolab, kad tol, kol stengsitės sukaupti pradiniam įnašui reikalingą pinigų sumą, situacija nekilnojamojo turto rinkoje taip pat gali pasikeisti, o tai reikštų, kad jums galiausiai gali reikėti ir dar didesnės sumos pradiniam įnašui

Ir vėlgi, pradinis įnašas nėra vienintelė suma, kurią reikia sutaupyti. Jei kreditoriai sutiks suteikti jums būsto paskolą, jums taip pat reikės sumokėti ir už kredito bei pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą, sumokėti už turto vertinimą (jei bus įkeičiamas turtas), registruoti įsigytą nuosavybę ir kt. Visa tai paprastai gerokai viršija 2000-3000 eurų. Taigi, kuo daugiau sutaupysite, tuo ramiau galėsite jaustis.

Tuo tarpu, jei jūs planuojate įsigyti būstą su daline apdaila, nepamirškite, kad jums taip pat reikės turėti pakankamai pinigų būsto įrengimui. Ir šiuo atveju nepakaks vien tik pasakyti kreditoriams, jog būstą jūs pajėgsite įsirengti. Tai reiškia, kad jūs taip pat turėsite įrodyti turintys atitinkamą pinigų sumą, kurios reikės būsto įrengimui. Todėl visa tai neabejotinai sudaro nemenką pinigų sumą, kurią reikia būti sutaupius. Todėl kuo anksčiau pradėsite taupyti, tuo greičiau galėsite įsigyti savo pirmąjį nuosavą būstą.

Pagalvokite apie galimus pokyčius ateityje

Gyvenimas niekuomet nestovi vietoje, o tai reiškia, kad laikui bėgant kiekvieno iš mūsų gyvenime įvyksta įvairių netikėtumų, kuriems iš pirmo žvilgsnio mes nebūname pasiruošę. Tai reiškia, kad galvodami apie būsto paskolą ir nuosavo būsto įsigijimą jūs taip pat turėtumėte pagalvoti ir apie galimus savo gyvenimo pokyčius ateityje.

Pavyzdžiui, jei jūs dėl būsto paskolos kreipiatės su savo antrąja puse, tačiau po kelerių metų planuojate šeimos pagausėjimą, turėtumėte numatyti, kad jums prireiks daugiau lėšų. Tai gali nulemti ir požiūrį į norimą įsigyti naują nekilnojamojo turto objektą bei jo kainą. Jei nemanote, kad artimoje ateityje yra tikimybė, jog jūsų šeimos pajamos padidės, tuomet vertėtų labai atidžiai pagalvoti, kokio dydžio paskolą jūs vis dėlto norėtumėte imti, nes tai labai tiesiogiai atsilieps jūsų šeimos biudžetui. Be abejo, situacijų ir gyvenimo pokyčių gali būti labai daug ir įvairių, todėl pravartu skirti daugiau laiko ir pagalvoti, kas galėtų jūsų laukti ir kaip pasikeitusios gyvenimo sąlygos galėtų įtakoti jūsų šeimos biudžetą bei finansinę situaciją

Pasirūpinkite stabilia ir užtikrinta darbo vieta

Kai kurie žmonės vadovaujasi labai klaidingu požiūriu ir į kreipimąsi dėl būsto paskolos žvelgia labai neteisingai. Jie mano, kad visų svarbiausia, kaip jų tuometinė situacija pasirodys kreditoriams, o tuomet, kai kreditoriai patvirtina jų pateiktą būsto paskolos paraišką ir jie įsigyja savo nuosavą būstą, apie savo iki tol dirbtą darbą mano galintys pamiršti ir susitelkti ties kitais dalykais. Tačiau į visą tai reikėtų žvelgti visiškai kitaip. Priešingu atveju galima susidurti su labai dideliais finansiniais sunkumais ar netgi įsigyti būsto praradimu negalint laiku padengti savo prisiimtų finansinių įsipareigojimų.

Jei jūs planuojate įsigyti nuosavą būstą paskolos pagalba, jūs turite būti visiškai tikri, kad jūs turite stabilią ir užtikrintą darbo vietą. Nuo jūsų gaunamo mėnesinio atlyginimo stabilumo tiesiogiai priklausys ir jūsų galimybės kiekvieną mėnesį laiku atlikti būsto paskolos grąžinimo įmokas

 

Scroll to Top