logo geras-120-min
Būsto paskola: kaip padidinti tikimybę ją gauti?

Nuosavas būstas yra vienas iš pačių brangiausių pirkinių, kokį tik statistinis vartotojas įsigyja per visą savo gyvenimą. Tokio pirkinio atveju didžiajai daliai vartotojų gelbsti būsto paskolos, tačiau tokios paskolos gavimas anaiptol ne visuomet būna labai paprastas – ypač, kai yra kalbama apie pirmojo nuosavo būsto įsigijimą. Yra daugybė skirtingų veiksnių ir žingsnių, kurie sudaro visą kreipimosi dėl būsto paskolos procesą. Todėl tiems, kurie yra visiški naujokai nekilnojamojo turto rinkoje, gali labai praversti keli praktiški patarimai.

Taigi, tam, kad jums būtų lengviau kreiptis dėl būsto paskolos ir galėtumėte padidinti tikimybę tokią paskolą gauti, sudarėme jums labai naudingų patarimų sąrašą.

Pradėkite savo finansus planuoti kaip įmanoma anksčiau

Kartais pastebima, kad žmonės į kreipimąsi dėl būsto paskolos žvelgia pro pirštus manydami, jog jiems bus labai paprasta ją gauti. Tokiais atvejais jie savo finansuoja nebūna linkę planuoti iš anksto. Tačiau tai pradėti daryti reikėtų kaip įmanoma anksčiau – likus bent vieneriems metams iki numatomo nekilnojamojo turto įsigijimo
Ir šiuo atveju būtin atlikti gerokai daugiau nei tik sutaupyti pradiniam įnašui, kuris paprastai siekia bent 15 % planuojamo įsigyti būsto vertės. Kartu taip pat labai didelis dėmesys turėtų būti skiriamas ir asmeniniam kredito reitingui, reikalingų dokumentų paruošimui, tikslios būsto paskolos sumos nustatymui ir kt. Be to, nereikia pamiršti, kad nevertėtų rinktis pirmos po ranka pasitaikiusios būsto paskolos, primena Finance43. O tai reiškia, kad jums teks atlikti ir būsto paskolų palyginimą, kreipiantis į skirtingus kreditorius. Todėl jei visą tai jūs pradėsite planuoti iš anksto, galėsite reikšmingai padidinti savo galimybę gauti būsto paskolą.

Sužinokite savo galimybes iš anksto

Kaip jau supratote, planuoti turėtumėte pradėti kuo anksčiau, tačiau lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie savo tikrųjų finansinių galimybių išsiaiškinimą. Žmogus paprastai apie savo finansinę padėtį galvoja kur kas geriau nei yra iš tikrųjų. Tai gali pakišti koją kreipiantis dėl būsto paskolos.
Todėl jei norite sumažinti neigiamo atsakymo galimybę ir suprasti, kokius kriterijus jūs iš tikrųjų atitinkate, pirmiausia turėtumėte peržiūrėti skirtingų kreditorių pasiūlymus ir pabandyti išsiaiškinti, ko kreditoriai iš jūsų reikalautų. Jei jūs žinosite savo asmeninį kredito reitingą, jums turėtų būti lengviau suprasti, kokios yra jūsų stipriosios ir silpnosios pusės. Jei jūsų kredito reitingas bus per žemas, jūs galėsite paprasčiau nustatyti tai, ką turėtumėte pakoreguoti, kad pastarasis reitingas padidėtų.
Taip pat kreipdamiesi į vienus ar kitus kreditorius dėl pirminės konsultacijos būsto paskolos gavimo klausimais, jūs galėsite išsiaiškinti ir tai, kam kreditoriai vertindami jūsų mokumą ir spręsdami būsto paskolos suteikimo klausimą skirs daugiausiai dėmesio. Atsižvelgdami į tokią jums suteiktą informaciją jūs galėsite gerokai lengviau suplanuoti savo tolimesnius žingsnius ir numatyti veiksmingą būsimų veiksmų planą.

Pasitarkite su finansų konsultantu arba kreditoriumi

Kreipimasis dėl būsto paskolos – tai yra labai atsakingas žingsnis. Todėl prieš priimant sprendimą kreiptis dėl didžiulio ilgalaikio finansinio įsipareigojimo turėtumėte labai atidžiai išsiaiškinti absoliučiai visus klausimus. Nors tai galima padaryti ir savo jėgomis, vis dėlto reikia suprasti, kad jei jums trūks finansinių žinių ir jūsų finansinis raštingumas bus vidutinis ir žemesnis, galite susidurti su papildomais sunkumais.
Todėl jei norite, kad visi jums iškilę klausimai būtų išspręsti kur kas lengviau ir galiausiai galėtumėte priimti sėkmingą ir teisingą finansinį sprendimą, turėtumėte nevengti kreiptis į asmeninių finansų konsultantą ar kreditorius, kurie jums suteiktų konsultaciją būsto paskolos klausimais. Tai taip pat galėtų jums padėti lengviau suprasti, kas visame šiame procese turės didžiausią reikšmę ir į ką jūs turėtumėte būti labiausiai susitelkę.

Padenkite kuo daugiau turimų finansinių įsipareigojimų

Viena iš pačių didžiausių ir reikšmingiausių klaidų, kokią tik žmogus gali padaryti, ruošdamasis kreiptis dėl būsto paskolos, yra nesistengimas padengti kaip įmanoma daugiau savo turimų finansinių įsipareigojimų. Tiesą sakant, jei norima iki minimumo sumažinti neigiamo kreditorių atsakymo tikimybę (kai kartu yra pasirūpinta visais kitais kreditoriams svarbiais klausimais), prieš kreipiantis dėl būsto paskolos vertėtų padengti grąžinti visas turimas paskolas.
Žmonių turimi finansiniai įsipareigojimai paprastai būna viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl kreditoriai pateikia neigiamą atsakymą. Be to, būtina suprasti, kad finansiniams įsipareigojimams šiuo atveju yra priskiriami ir turimi lizingai bei kredito kortelės. Pastebima, kad daugybė žmonių iki šiol mano, jog jei jie yra sudarę lizingo sutartį, tai kreditorių akimis nebus vertinama kaip finansiniai įsipareigojimai. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie jau minėtas kredito kortelės. Tačiau visa tai yra paskolos ir jei finansinių įsipareigojimų dydis yra 20-30 ar daugiau procentų, tuomet nėra ko tikėtis, kad kreditoriai kreipiantis dėl būsto paskolos pateiks teigiamą atsakymą.
Scroll to Top