Daugybė žmonių, kurie žvelgia į labai sėkmingus ir daug pasiekusius verslininkus mano, kad jie savo sėkmę, pripažinimą ir žinomumą pasiekė labai lengvai ir paprastai. Tačiau iš tikrųjų sėkmingų ir žinomų verslininkų, kurių turtas yra vertinamas dešimtimis ar netgi šimtais milijonų, gyvenimo istorijos rodo, kad dauguma buvo pasiekę ir visišką dugną bei susidūrę netgi ne su vienu bankrotu. Be to, didelė dalis sėkmingų verslininkų teigia, jog paprastai pasiekti didžiulę sėkmę nesusidūrus bent su vienu bankrotu, yra labai sudėtinga.

Todėl visuomet yra labai įdomu pažvelgti į sėkmės istorijas, kuriose buvo tiek šilto, tiek ir šalto.

 

Atraskite savo aistrą

Grant Cardone yra aukščiausio lygio pardavimų ekspertas, sukūręs pusės milijardo USD vertės nekilnojamojo turto imperiją bei parašęs „New York Timesbestseleriu tapusią knygą „Be Obsessed or Be Average.

Kai buvau vaikas, einant į parduotuvę man iš rankų netyčia iškrito 25 centų moneta. Ši moneta įkrito į kanalizacijos angą, todėl nebuvo jokios galimybės jos ištraukti. Aš buvau labai supykęs. Mano tėtis pasakė man, kad turėčiau būti atsargesnis su pinigais, tačiau mano senelis pasakė: „Ne problema, kad tu praradai ketvirtį dolerio. Problema yra tai, kad tai buvo tavo vienintelis ketvirtis dolerio.“

Tas pats principas gali būti pritaikomas ir daugeliui žmonių šiomis dienomis. Įdomu tai, kad būdamas 12 metų aš turėjau daugiau pinigų nei tuomet, kai man buvo 25 metai. Tuo metu aš buvau visiškai bankrutavęs, priklausomas nuo narkotikų ir ką tik pradėjęs reabilitaciją. Tačiau šiandien aš esu multimilijonierius ir per dieną uždirbu daugiau nei anksčiau uždirbdavau per metus. Ir visą tai aš pasiekiau vien todėl, kad leidau sau tapti apsėstu dėl sėkmės.

Kai aš pradėjau suprasti, kad mane apsėdo fantazijos apie nesunaikinamo turto ir šlovės siekį bei apėmė noras sukurti kažką, kas pralenktų mano laiką šioje žemėje, aš pradėjau elgtis kitaip. Jūsų manija yra pati vertingiausia priemonė, kurią turite. Ji padeda sukurti tokį gyvenimą, apie kokį visuomet svajojote. Deja, bet dauguma žmonių niekuomet neišsiaiškina, kam jie iš tikrųjų jaučia pačią didžiausią aistrą ir maniją. Taip yra todėl, kad jie visą gyvenimą buvo mokomi neigti savo manijas. Taigi, neleiskite, kad taip nutiktų ir jums. Atraskite tai, kam jaučiate tikrų tikriausią maniją, ir nepaleiskite to, kol nepasieksite savo sėkmę.

 

Prisitaikykite prie naujų „tikrovių”

Tom Ferry yra „Tom Ferry Internation“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas. Taip pat šis žmogus „Swanepoel Power 200“ užima pirmąją vietą nekilnojamojo turto mokytojų sąraše ir yra „New York Times“ bestselerio „Life! By Designautorius.

Kai 2007-2009 m. pasaulis susidūrė su ekonomine krize, aš pradėjau susitelkti į tai, kaip turėčiau aptarnauti savo klientus šioje naujoje tikrovėje. Aš prisitaikiau prie naujų rinkos sąlygų. Aš paskyriau dvigubai daugiau pastangų gelbėdamas savo klientams įveikiant šį perėjimą jų versluose. Aš padėjau jiems pakeisti savo verslo modelį iš tradicinio mažmeninės prekybos verslo (nekilnojamojo turto objektų įtraukimo į skelbimus ir jų pardavimo), į verslą, kuris vadovaujasi labiau „diversifikuotais“ sprendimais, kuomet jie pradėjo bendradarbiauti su bankais parduodami bankams priklausančius namus, dėl finansinių sunkumų parduodamą turtą ir kt. Kadangi visa tai apėmė daugybę per krizę parduotų namų, verslas išgyveno. Savo klientams galėjome pagelbėti supažindindami juos su mums pažįstamais žmonėmis, galėjusiais pagelbėti jų bendradarbiavimo su bankais procese. Mes taip pat padėjome jiems gaunant reikalingus sertifikatus, susigaudyti valiutų kursuose, visą kitą ko reikėjo tokio pobūdžio veiklos vykdymui.

Aš pasamdžiau vieną geriausių ir brangiausių rašytojų Laura Morton tam, kad galėčiau su ja parašyti knygą ir papasakoti žmonėms tai, kas galėtų jiems padėti išgyventi sunkmetį. Aš taip pat surengiau ir didelę konferenciją, kurios kainą reikšmingai sumažinau tam, kad joje galėtų apsilankyti kuo daugiau žmonių.

Aš skyriau visas savo pastangas padėti kitiems ir prisitaikyti sudėtingu laikmečiu, kartu sukuriant ir didesnę pridėtinę vertę. Be to, tapau vienas iš pirmųjų, kuris savo verslui pritaikė ir socialinius tinklus. Tai turėjo didžiulės teigiamos įtakos mano verslui.

 

Nuolatinis vertimasis per galvą nėra atsakymas

Tai Lopez yra investuotojas ir patarėjas daugeliui multimilijoninių verslų, sukūręs daugiau nei dešimties milijonų vertės internetinę imperiją.

Vienu metu savo banko sąskaitoje aš turėjau 47 USD, jokio koledžo diplomo, jokio automobilio, jokio darbo ir jokių perspektyvų. Knygos ir mokytojai mane ištraukė iš šios duobės, įskaitant ir mano pirmąjį mokytoją Mike Stainback, kuris suteikė man darbą ir išmokė mane apie finansus.

Tačiau net ir tuomet aš vis dar jaučiausi įstrigęs. Aš dirbau vis sunkiau ir sunkiau, tačiau nemačiau didesnės sėkmės, išskyrus tai, kad reguliariai gaudavau algą. Tačiau taip buvo dėl vieno labai paprasto dalyko – jei norima pajudėti pirmyn, reikia dirbti protingiau, o ne sunkiau. O tai reiškia, kad reikiamu metu reikia skirti atitinkamas pastangas tam, jog būtų galima pasiekti norimą rezultatą. Daugiau ir sunkiau dirbti niekuomet neturėtų tapti tikslu.

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės įstringa vienoje ir toje pačioje vietoje labai ilgą laiką yra ta, jog jie patiki, kad nuolatos verčiantis per galvą jie anksčiau ar vėliau atras sprendimą. Tačiau taip niekuomet nenutinka. TOP 10 turtingiausių pasaulio žmonių tikrai nėra sunkiausiai dirbantys žmonės. Jų viena valanda darbo prilygsta 100 valandų darbo.

Tokių milijardierių kaip Bill Gates ir Warren Buffett sėkmės istorijos parodo, kad jie turėjo mokytojus, padėjusius jiems sutaupyti daugybę jėgų ir laiko, kadangi tokiu būdu jiems buvo parodyti trumpesni keliai. Tai yra tas pats kaip ir ekonomiškas automobilis, kuris tokį patį atstumą gali nuvažiuoti išeikvodamas mažiau kuro. Pagrindinis tikslas turėtų būti dirbti perpus mažiau, tačiau gauti perpus daugiau.

 

Pakilkite iš pelenų

Chris Plough yra autorius, pranešėjas, patarėjas ir „ExponentialUbendraįkūrėjas.

2007 m. aš praradau savo tėvus tragiškame įvykyje. Aš nė nenumaniau, kaip turėčiau su visu tuo susitvarkyti, todėl aš susitelkiau į savo įkurtą „MavenWire“ kompaniją. Mes priėmėme finansiškai labai rizikingą sprendimą mūsų hostingo infrastruktūros atžvilgiu, pasikliaudami tik vienos kompanijos įsipareigojimais. 2008 m. ta kompanija paskelbė bankrotą ir aš susidūriau su šimtus tūkstančių siekiančia asmenine skola, kurios aš negalėjau padengti.

Aš dirbau daugiau nei 100 valandų per savaitę, stebėjau, kaip mano santykiai griūna ir mačiau, kaip finansinis pagrindas slysta man iš po kojų: esami klientai sumažino savo mokėjimus ir neatsirado jokių naujų klientų. Visas mano ego ir visa mano tapatybė buvo susieta su mano kompanija. Kadangi ji ėmė žlugti, visame tame mačiau ir savo asmeninę nesėkmę. Aš nemačiau jokios išeities ir galiausiai visiškai atsiskyriau. Aš pradėjau pavojingai ir neatsakingai važinėti savo motociklu – tiesiogine to žodžio prasme rizikuodamas savo gyvybe. Aš jaučiausi visiškai tuščias.

Draugas matydamas tokį mano elgesį pasakė man, kad turėčiau prisijungti prie patrakusių bendraminčių, kuriuos vadina „The Adventurists“, keliaujančių įvairiomis transporto priemonėmis į Mongoliją. Aš niekaip negalėjau pamiršti šios idėjos. Po kelių mėnesių aš ir du mano draugai sėdome už greitosios vairo ir iš Jungtinės Karalystės 10 000 mylių mes keliavome į Mongoliją, prieš tai suprantama patikrinom valiutų kursus. Ši mūsų kelionė truko beveik du mėnesius. Kelionės metu aš iš naujo atradau save. Aš pradėjau suprasti, kas aš esu, ko aš norėjau, kuo galėjau pasitikėti ir kaip galėčiau pakeisti savo gyvenimą.

Palikus kompaniją veikti be manęs, jį ėmė augti ir pasiekė tai, ko aš tikrai nesitikėjau. Tuomet prasidėjo didžiausios sėkmės laikotarpis ir mano gyvenimas visiškai pasikeitė. Aš dalinuosi tuo todėl, kad nepaisant to, kokia bebūtų jūsų dabartinė situacija, jūs nesate vieni. Jūsų laukia sėkmė.

 

Visuomet būkite užsispyrę

Steve Griggs yra „Steve Griggs Design“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas.

Mano tėvas dirbo statybose ir nuolatos susidurdavo su laikinais atleidimais nuo darbo dėl darbo trūkumo. Laikai buvo sunkūs, tačiau mes niekuomet nebuvome alkani. Galėjo būti kur kas blogiau.

Kai prasidėjo 2008 m. ekonominė krizė, aš negalėjau parduoti nei vieno mulčiaus maišo. Žmonės nebemokėjo už apželdinimo paslaugas. Mano namą turėjo atimti kreditoriai, o vieną naktį antstoliai tiesiog atėmė mano automobilį. Mano kreditinės kortelės skola buvo 80 000 USD ir taip pat buvau skolingas daugeliui kitų. Telefonas ir elektra buvo atjungti ne vieną kartą. Tačiau aš judėjau pirmyn. Kad ir kas benutiktų, aš nenorėjau prarasti namo, kuriame gyveno mano šeima. Aš niekuomet nepasidaviau ir dirbau žemesnėmis kainomis.

Vienerius metus aš turėjau dirbti kažkam kitam, kad galėtume sudurti galą su galu. Stengtis įgyvendinti kažkieno kito svajonę buvo labai nemalonu ir tai žemino. Nors dirbau kitai kompanijai, aš taip pat vis dar dirbau ir sau, darydamas viską, kad ir vėl galėčiau atsistoti ant kojų. Man prireikė beveik septynerių metų, kad galėčiau atsigauti, tačiau dabar viskas yra geriau nei kada nors buvo. Todėl visuomet būkite užsispyrę ir niekuomet nenuleiskite rankų.

 

Nebūkite vieni

AJ Rivera – investuotojas, verslo konsultantas ir motyvacinis pranešėjas.

2014 m. aš padariau klaidą priimdamas sprendimą pernelyg greitai plėstis į naują vietą. Aš nebuvau tinkamai paruošęs sistemų ir procesų, kurie buvo būtini sėkmingai plėsti ir vystyti verslą. Aš naudojau tūkstančius dolerių iš savo asmeninių santaupų tam, kad galėčiau padengti išlaidas bent kelioms savaitėms. Aš neįstengiau savo sužadėtinei nupirkti kalėdinių dovanų, išmokėti darbuotojams bonusų ar sumokėti algą pačiam sau. Aš pasakiau savo komandai, kad mes turime užsidaryti ir atleisti darbuotojus arba sugalvoti planą, kuris galėtų padėti išsikapanoti iš šios sumaišties.

Tai buvo pats baisiausias ir sunkiausias mano gyvenimo laikotarpis. Aš supratau, kad turiu pasitikėti ir pasikliauti kitais, jei noriu kada nors pasiekti ką nors reikšmingo.

Taigi, iš neigiamo banko sąskaitos balanso 2015 m. mano sąskaitoje buvau beveik 500 000 USD. 2016 m. aš įkūriau konsultavimo kompaniją, kuri turėjo padėti kitiems išsikapstyti iš tokių duobių, kurioje buvau aš pats, ir toliau sėkmingai vystyti savo verslą. Per pirmuosius 12 mėn. mes išauginome savo kompaniją iki 1,6 mln. USD. Visa tai nebūtų buvę įmanoma be komandos. Niekas nepasiekia nieko reikšmingo būdamas vienas.

Šių gerai žinomų verslininkų ir investuotojų sėkmės istorijos rodo, kad finansai yra labai trapi sritis. Šiandien mes galime turėti didžiulius turtus, o jau rytoj skaičiuoti paskutinius centus. Todėl visuomet reikėtų didžiulį dėmesį skirti savo pinigų valdymui, ieškoti naujų galimybių, gerinti savo finansinį raštingumą ir niekuomet nepamiršti būti užsispyrusiems bei siekti savo svajonių!

Daugybė žmonių, kurie žvelgia į labai sėkmingus ir daug pasiekusius verslininkus mano, kad jie savo sėkmę, pripažinimą ir žinomumą pasiekė labai lengvai ir paprastai. Tačiau iš tikrųjų sėkmingų ir žinomų verslininkų, kurių turtas yra vertinamas dešimtimis ar netgi šimtais milijonų, gyvenimo istorijos rodo, kad dauguma buvo pasiekę ir visišką dugną bei susidūrę netgi ne su vienu bankrotu. Be to, didelė dalis sėkmingų verslininkų teigia, jog paprastai pasiekti didžiulę sėkmę nesusidūrus bent su vienu bankrotu, yra labai sudėtinga.

Todėl visuomet yra labai įdomu pažvelgti į sėkmės istorijas, kuriose buvo tiek šilto, tiek ir šalto.

 

Atraskite savo aistrą

Grant Cardone yra aukščiausio lygio pardavimų ekspertas, sukūręs pusės milijardo USD vertės nekilnojamojo turto imperiją bei parašęs „New York Timesbestseleriu tapusią knygą „Be Obsessed or Be Average.

Kai buvau vaikas, einant į parduotuvę man iš rankų netyčia iškrito 25 centų moneta. Ši moneta įkrito į kanalizacijos angą, todėl nebuvo jokios galimybės jos ištraukti. Aš buvau labai supykęs. Mano tėtis pasakė man, kad turėčiau būti atsargesnis su pinigais, tačiau mano senelis pasakė: „Ne problema, kad tu praradai ketvirtį dolerio. Problema yra tai, kad tai buvo tavo vienintelis ketvirtis dolerio.“

Tas pats principas gali būti pritaikomas ir daugeliui žmonių šiomis dienomis. Įdomu tai, kad būdamas 12 metų aš turėjau daugiau pinigų nei tuomet, kai man buvo 25 metai. Tuo metu aš buvau visiškai bankrutavęs, priklausomas nuo narkotikų ir ką tik pradėjęs reabilitaciją. Tačiau šiandien aš esu multimilijonierius ir per dieną uždirbu daugiau nei anksčiau uždirbdavau per metus. Ir visą tai aš pasiekiau vien todėl, kad leidau sau tapti apsėstu dėl sėkmės.

Kai aš pradėjau suprasti, kad mane apsėdo fantazijos apie nesunaikinamo turto ir šlovės siekį bei apėmė noras sukurti kažką, kas pralenktų mano laiką šioje žemėje, aš pradėjau elgtis kitaip. Jūsų manija yra pati vertingiausia priemonė, kurią turite. Ji padeda sukurti tokį gyvenimą, apie kokį visuomet svajojote. Deja, bet dauguma žmonių niekuomet neišsiaiškina, kam jie iš tikrųjų jaučia pačią didžiausią aistrą ir maniją. Taip yra todėl, kad jie visą gyvenimą buvo mokomi neigti savo manijas. Taigi, neleiskite, kad taip nutiktų ir jums. Atraskite tai, kam jaučiate tikrų tikriausią maniją, ir nepaleiskite to, kol nepasieksite savo sėkmę.

 

Prisitaikykite prie naujų „tikrovių”

Tom Ferry yra „Tom Ferry Internation“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas. Taip pat šis žmogus „Swanepoel Power 200“ užima pirmąją vietą nekilnojamojo turto mokytojų sąraše ir yra „New York Times“ bestselerio „Life! By Designautorius.

Kai 2007-2009 m. pasaulis susidūrė su ekonomine krize, aš pradėjau susitelkti į tai, kaip turėčiau aptarnauti savo klientus šioje naujoje tikrovėje. Aš prisitaikiau prie naujų rinkos sąlygų. Aš paskyriau dvigubai daugiau pastangų gelbėdamas savo klientams įveikiant šį perėjimą jų versluose. Aš padėjau jiems pakeisti savo verslo modelį iš tradicinio mažmeninės prekybos verslo (nekilnojamojo turto objektų įtraukimo į skelbimus ir jų pardavimo), į verslą, kuris vadovaujasi labiau „diversifikuotais“ sprendimais, kuomet jie pradėjo bendradarbiauti su bankais parduodami bankams priklausančius namus, dėl finansinių sunkumų parduodamą turtą ir kt. Kadangi visa tai apėmė daugybę per krizę parduotų namų, verslas išgyveno. Savo klientams galėjome pagelbėti supažindindami juos su mums pažįstamais žmonėmis, galėjusiais pagelbėti jų bendradarbiavimo su bankais procese. Mes taip pat padėjome jiems gaunant reikalingus sertifikatus, susigaudyti valiutų kursuose, visą kitą ko reikėjo tokio pobūdžio veiklos vykdymui.

Aš pasamdžiau vieną geriausių ir brangiausių rašytojų Laura Morton tam, kad galėčiau su ja parašyti knygą ir papasakoti žmonėms tai, kas galėtų jiems padėti išgyventi sunkmetį. Aš taip pat surengiau ir didelę konferenciją, kurios kainą reikšmingai sumažinau tam, kad joje galėtų apsilankyti kuo daugiau žmonių.

Aš skyriau visas savo pastangas padėti kitiems ir prisitaikyti sudėtingu laikmečiu, kartu sukuriant ir didesnę pridėtinę vertę. Be to, tapau vienas iš pirmųjų, kuris savo verslui pritaikė ir socialinius tinklus. Tai turėjo didžiulės teigiamos įtakos mano verslui.

 

Nuolatinis vertimasis per galvą nėra atsakymas

Tai Lopez yra investuotojas ir patarėjas daugeliui multimilijoninių verslų, sukūręs daugiau nei dešimties milijonų vertės internetinę imperiją.

Vienu metu savo banko sąskaitoje aš turėjau 47 USD, jokio koledžo diplomo, jokio automobilio, jokio darbo ir jokių perspektyvų. Knygos ir mokytojai mane ištraukė iš šios duobės, įskaitant ir mano pirmąjį mokytoją Mike Stainback, kuris suteikė man darbą ir išmokė mane apie finansus.

Tačiau net ir tuomet aš vis dar jaučiausi įstrigęs. Aš dirbau vis sunkiau ir sunkiau, tačiau nemačiau didesnės sėkmės, išskyrus tai, kad reguliariai gaudavau algą. Tačiau taip buvo dėl vieno labai paprasto dalyko – jei norima pajudėti pirmyn, reikia dirbti protingiau, o ne sunkiau. O tai reiškia, kad reikiamu metu reikia skirti atitinkamas pastangas tam, jog būtų galima pasiekti norimą rezultatą. Daugiau ir sunkiau dirbti niekuomet neturėtų tapti tikslu.

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės įstringa vienoje ir toje pačioje vietoje labai ilgą laiką yra ta, jog jie patiki, kad nuolatos verčiantis per galvą jie anksčiau ar vėliau atras sprendimą. Tačiau taip niekuomet nenutinka. TOP 10 turtingiausių pasaulio žmonių tikrai nėra sunkiausiai dirbantys žmonės. Jų viena valanda darbo prilygsta 100 valandų darbo.

Tokių milijardierių kaip Bill Gates ir Warren Buffett sėkmės istorijos parodo, kad jie turėjo mokytojus, padėjusius jiems sutaupyti daugybę jėgų ir laiko, kadangi tokiu būdu jiems buvo parodyti trumpesni keliai. Tai yra tas pats kaip ir ekonomiškas automobilis, kuris tokį patį atstumą gali nuvažiuoti išeikvodamas mažiau kuro. Pagrindinis tikslas turėtų būti dirbti perpus mažiau, tačiau gauti perpus daugiau.

 

Pakilkite iš pelenų

Chris Plough yra autorius, pranešėjas, patarėjas ir „ExponentialUbendraįkūrėjas.

2007 m. aš praradau savo tėvus tragiškame įvykyje. Aš nė nenumaniau, kaip turėčiau su visu tuo susitvarkyti, todėl aš susitelkiau į savo įkurtą „MavenWire“ kompaniją. Mes priėmėme finansiškai labai rizikingą sprendimą mūsų hostingo infrastruktūros atžvilgiu, pasikliaudami tik vienos kompanijos įsipareigojimais. 2008 m. ta kompanija paskelbė bankrotą ir aš susidūriau su šimtus tūkstančių siekiančia asmenine skola, kurios aš negalėjau padengti.

Aš dirbau daugiau nei 100 valandų per savaitę, stebėjau, kaip mano santykiai griūna ir mačiau, kaip finansinis pagrindas slysta man iš po kojų: esami klientai sumažino savo mokėjimus ir neatsirado jokių naujų klientų. Visas mano ego ir visa mano tapatybė buvo susieta su mano kompanija. Kadangi ji ėmė žlugti, visame tame mačiau ir savo asmeninę nesėkmę. Aš nemačiau jokios išeities ir galiausiai visiškai atsiskyriau. Aš pradėjau pavojingai ir neatsakingai važinėti savo motociklu – tiesiogine to žodžio prasme rizikuodamas savo gyvybe. Aš jaučiausi visiškai tuščias.

Draugas matydamas tokį mano elgesį pasakė man, kad turėčiau prisijungti prie patrakusių bendraminčių, kuriuos vadina „The Adventurists“, keliaujančių įvairiomis transporto priemonėmis į Mongoliją. Aš niekaip negalėjau pamiršti šios idėjos. Po kelių mėnesių aš ir du mano draugai sėdome už greitosios vairo ir iš Jungtinės Karalystės 10 000 mylių mes keliavome į Mongoliją, prieš tai suprantama patikrinom valiutų kursus. Ši mūsų kelionė truko beveik du mėnesius. Kelionės metu aš iš naujo atradau save. Aš pradėjau suprasti, kas aš esu, ko aš norėjau, kuo galėjau pasitikėti ir kaip galėčiau pakeisti savo gyvenimą.

Palikus kompaniją veikti be manęs, jį ėmė augti ir pasiekė tai, ko aš tikrai nesitikėjau. Tuomet prasidėjo didžiausios sėkmės laikotarpis ir mano gyvenimas visiškai pasikeitė. Aš dalinuosi tuo todėl, kad nepaisant to, kokia bebūtų jūsų dabartinė situacija, jūs nesate vieni. Jūsų laukia sėkmė.

 

Visuomet būkite užsispyrę

Steve Griggs yra „Steve Griggs Design“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas.

Mano tėvas dirbo statybose ir nuolatos susidurdavo su laikinais atleidimais nuo darbo dėl darbo trūkumo. Laikai buvo sunkūs, tačiau mes niekuomet nebuvome alkani. Galėjo būti kur kas blogiau.

Kai prasidėjo 2008 m. ekonominė krizė, aš negalėjau parduoti nei vieno mulčiaus maišo. Žmonės nebemokėjo už apželdinimo paslaugas. Mano namą turėjo atimti kreditoriai, o vieną naktį antstoliai tiesiog atėmė mano automobilį. Mano kreditinės kortelės skola buvo 80 000 USD ir taip pat buvau skolingas daugeliui kitų. Telefonas ir elektra buvo atjungti ne vieną kartą. Tačiau aš judėjau pirmyn. Kad ir kas benutiktų, aš nenorėjau prarasti namo, kuriame gyveno mano šeima. Aš niekuomet nepasidaviau ir dirbau žemesnėmis kainomis.

Vienerius metus aš turėjau dirbti kažkam kitam, kad galėtume sudurti galą su galu. Stengtis įgyvendinti kažkieno kito svajonę buvo labai nemalonu ir tai žemino. Nors dirbau kitai kompanijai, aš taip pat vis dar dirbau ir sau, darydamas viską, kad ir vėl galėčiau atsistoti ant kojų. Man prireikė beveik septynerių metų, kad galėčiau atsigauti, tačiau dabar viskas yra geriau nei kada nors buvo. Todėl visuomet būkite užsispyrę ir niekuomet nenuleiskite rankų.

 

Nebūkite vieni

AJ Rivera – investuotojas, verslo konsultantas ir motyvacinis pranešėjas.

2014 m. aš padariau klaidą priimdamas sprendimą pernelyg greitai plėstis į naują vietą. Aš nebuvau tinkamai paruošęs sistemų ir procesų, kurie buvo būtini sėkmingai plėsti ir vystyti verslą. Aš naudojau tūkstančius dolerių iš savo asmeninių santaupų tam, kad galėčiau padengti išlaidas bent kelioms savaitėms. Aš neįstengiau savo sužadėtinei nupirkti kalėdinių dovanų, išmokėti darbuotojams bonusų ar sumokėti algą pačiam sau. Aš pasakiau savo komandai, kad mes turime užsidaryti ir atleisti darbuotojus arba sugalvoti planą, kuris galėtų padėti išsikapanoti iš šios sumaišties.

Tai buvo pats baisiausias ir sunkiausias mano gyvenimo laikotarpis. Aš supratau, kad turiu pasitikėti ir pasikliauti kitais, jei noriu kada nors pasiekti ką nors reikšmingo.

Taigi, iš neigiamo banko sąskaitos balanso 2015 m. mano sąskaitoje buvau beveik 500 000 USD. 2016 m. aš įkūriau konsultavimo kompaniją, kuri turėjo padėti kitiems išsikapstyti iš tokių duobių, kurioje buvau aš pats, ir toliau sėkmingai vystyti savo verslą. Per pirmuosius 12 mėn. mes išauginome savo kompaniją iki 1,6 mln. USD. Visa tai nebūtų buvę įmanoma be komandos. Niekas nepasiekia nieko reikšmingo būdamas vienas.

Šių gerai žinomų verslininkų ir investuotojų sėkmės istorijos rodo, kad finansai yra labai trapi sritis. Šiandien mes galime turėti didžiulius turtus, o jau rytoj skaičiuoti paskutinius centus. Todėl visuomet reikėtų didžiulį dėmesį skirti savo pinigų valdymui, ieškoti naujų galimybių, gerinti savo finansinį raštingumą ir niekuomet nepamiršti būti užsispyrusiems bei siekti savo svajonių!

Scroll to Top